Czuwaj!
Witajcie na stronie
1 Konstantynowskiej Drużyny Starszoharcerskiej
'WATAHA'

Thursday, December 20, 2012

O świątecznych kartkach słów kilka...


Czuwaj!

Witamy ponownie na naszej stronie. Szkoda, że nie udaje się nam pisać na bieżąco po każdej zbiórce, ale już od nowego roku ma się to zmienić, gdyż za uzupełnianie informacji biorą się Druhny Ula i Mola. Znając je i ich pomysły jeszcze zaleje nas natłok informacji.

Tymczasem chcieliśmy podzielić się z Wami naszym Świątecznym pomysłem na wywoływanie uśmiechu na twarzach innych i złożenie życzeń pewnej specyficznej grupie osób.

W zeszłym roku cała drużyna przygotowała kartki świąteczne dla wszystkich Instruktorów Hufca oraz dla ważnych instytucji w mieście. W tym roku poszliśmy jednak o krok dalej…

Ręcznie wykonane kartki trafiły do wszystkich znanych nam (i wyszukiwarce Google ;) ) drużyn harcerskich o nazwach mających coś wspólnego z wilkami. Kartki dostały wszystkie Watahy, Wilczęta, Wilki, Wilczki i tym podobne drużyny z CAŁEGO KRAJU! Wykonanie ich zajęło nam kilka godzin i choć skromne to stworzone z wielkim sercem.
Z przyjemnością dołączyliśmy do nich ciepłe, harcerskie życzenia i wysłaliśmy do naszych ‘wilczych sióstr i braci’. A oto i klika zdjęć z tego dnia:Jeśli czyta ten tekst ktoś, kto dostał od nas taką kartkę, zapraszamy do komentowania i kontaktowania się z nami. Będzie to dla nas piękny odzew i możliwość do nawiązania nowych znajomości.Tym czasem przejdźmy do spraw drużyny:

21 grudnia, czyli w piątek o godzinie 18.30 w siedzibie naszego Hufca odbędzie się WATAHOWA WIGILIA, na którą z przyjemnością zapraszamy wszystkich chętnych zainteresowanych dołączeniem do nas oraz tych, którzy stosownym zaproszeniem zostali poinformowani o tym dniu.


Ze spraw organizacyjnych:

Przypominam o drużynowej tradycji: zasada jest taka sama jak zwykle, każdy kto ma ochotę dostać prezent przynosi coś w zamian. Najlepiej mały, ręcznie wykonany prezencik :)Może to być kartka świąteczna, kalendarzyk, okładka na notes, zakładka do książki, ręcznie zrobiona bransoletka. Cokolwiek, co moglibyście podarować osobie z drużyny. Może jakaś ozdoba na choinkę z logo WATAHY? Użyjcie wyobraźni :)

Odpowiedzialni za przyniesienie różnych rzeczy są:

- Dh. Witek P. – jabłernik lub jakieś inne, jak zwykle pyszne ciasto
- Dh. Mariusz – mandarynki i inne owoce
- Dh. Robert B. – pierogi
- Dh. Ula – napoje
- Dh. Mola, Julia B. i inne chętne osoby – ciasta i ciasteczka
- Dh. Wola i Dh. Krzysiek – Barszcz z uszkami
- Dh. Mateusz M. – makiełki


Resztę zachęcam do przyniesienia wszelkich świątecznych smakołyków.
 ( W razie braku czasu można przecież przynieść ocalone resztki z wigilii klasowych :) )


Pozdrawiamy gorąco!

CZUWAJCIE!

Kadra.

No comments:

Post a Comment