Czuwaj!
Witajcie na stronie
1 Konstantynowskiej Drużyny Starszoharcerskiej
'WATAHA'

Thursday, November 29, 2012

Tajne Nocowanie

W nocy z 30 listopada na 1 grudnia odbyło się pierwsze w tym roku harcerskim
 Tajne Nocowanie naszej drużyny. 

     O godzinie 20.30 wszyscy byli już w siedzibie hufca przy ulicy Mickiewicza 2 i na początku każdy nowy członek naszej drużyny musiał przejść przez tradycyjną próbę 3 drzwi. 
Przed pierwszymi drzwiami stała zastępowa. Przed drugimi: przyboczni - Druhowie Dawid i Mariusz. Przed ostatnimi drzwiami stała drużynowa - Dh. Wola. Jednak co dzieje się podczas ,,próby 3 drzwi" zdradzić nie możemy. To już tajemnica naszego wilczego stada ;)

    Kiedy już wszyscy przeszli przez wszystkie drzwi drużynowa rozpoczęła gawędę i po nie każdy zapalił jedną świecę na tradycyjnym świecowisku. I tak skończyła się krótka część oficjalna.

    Po tych chwilach 'dumy i zadumy' zamówiliśmy pizzę i oglądaliśmy filmy z obozów. Największym powodzeniem cieszył się jednak film wyświetlany po raz pierwszy. Był to film z tegorocznego obozu w Kuźnicy. Film ten można zobaczyć na naszym watahowym kanale youtube lub bezpośrednio na naszej stronie.      Po posiłku przyszedł czas zabawy i wielką, szeroko pojętą integrację. Zagraliśmy między innymi w czekoladę, kupę, mafię i ninję. Nie zabrakło dowcipów, opowieści z naszego harcerskie życia. Doskonale się bawiliśmy także w C4. 

    Jakoś o godzinie 4 rano zaczęliśmy się ogarniać do spania ale i tak niektórzy poszli spać dopiero kolo 7 rano. 

Dh. Wola do utraty głosu opowiadała o Harcerstwie tym, którzy trzymali się jeszcze na nogach choć paru mocno zmęczonych odpadło zaraz po zetknięciu się z materacem :) (A do końca zakładali się, że wcale nie usną ). 

    Obudziliśmy się w okolicach godziny 10 na legendarny sygnał budzika Dh. Witka - przybocznego 1 KDH 'SFORA', który odwiedził nas wracając do swoich harcerskich korzeni.

    Śniadanie i sprzątanie po sobie trwało zbyt krótko. Tak bardzo chcieliśmy pobyć ze sobą jeszcze trochę...
i pożegnanie. Około godziny 12 wszyscy obecni rozeszli się do domów. 

Mnie bardzo podobało się to spotkanie. Doskonale się bawiłam!
Zdjęcia z Nocowania można obejrzeć w naszej galerii lub w foto aktualnościach na stronie głównej.

 Nie mogę się doczekać sobotniej zbiórki! 
Na którą oczywiście gorąco zapraszamy wszystkich chętnych. Zbiórka odbędzie się już w tę sobotę o godzinie 16 w siedzibie Hufca ZHP Konstantynów przy ulicy Mickiewicza 2 w Konstantynowie Łódzkim.

Do zobaczenia na zbiórce!
CZUWAJ!

Zastępowa Żeńskiego Zastępu 'SIGMA'
sam. Urszula  W.

1 comment:

  1. To było zdecydowanie udane nocowanie. Niech żałują Ci co nie byli. Dobrze, że w końcu jest fajna strona drużyny ^^. Czekamy na więcej osób chętnych się dołączyć :)

    ReplyDelete