Czuwaj!
Witajcie na stronie
1 Konstantynowskiej Drużyny Starszoharcerskiej
'WATAHA'

Saturday, January 5, 2013

Pierwsza zbiórka w Nowym Roku - Historia Skautingu w Polsce i na świecie.


Już dzisiaj odbyła się nasz pierwsza w nowym roku zbiórka!

     Rada drużyny postanowiła ruszyć już ze zbiórkami tematycznymi, więc dzisiejsza zbiórka była o naszych  początkach - czyli o powstaniu Skautingu i ZHP.

     Zastępy w ciekawy sposób poznały twórców światowego skautingu i naszego ZHP jak również przyczyny założenia ogólno pojętego skautingu. Zapoznaliśmy się między innymi z takimi postaciami jak Gen. Robert Baden-Powell, Andrzej i Olga Małkowscy, ks. Kazimierz Lutosławski i bliska harcerzom z Łodzi i samego Konstantynowa- Dh. Anna Burdówna.

     Siedziba hufca Konstantynów stała się także miejscem rywalizacji zastępów, która polegała na znalezieniu wszystkich ukrytych kartek z zapisanymi nagłówkami, datami i krótkimi notkami, które następnie mieli ułożyć we właściwej kolejności kompletując tym samym prawidłowe, historyczne informacje. 
     Na sam koniec przeprowadzony został quiz sprawdzający poznaną i zapamiętaną wiedzę. 
     Rywalizację wygrał zastęp męski 'Delta'. ‘Nagrodą’ za zdobycie zaszczytnego drugiego miejsca dla zastępu damskiego 'Sigma' jest upieczenie ciasta na następną zbiórkę :)

 Członkowie naszej drużyny na sam koniec zbiórki odpowiedzieli na 60 pytań wymyślonych przez Dh. Urszulę, która wraz z Drużynową była odpowiedzialna za przygotowanie i przeprowadzenie zbiórki. 
Quiz, który został przeprowadzony miał na celu utrwalenie zdobytej dziś wiedzy a także był rozstrzygnięciem rywalizacji zastępów.


UWAGA ZADANIE MIĘDZYZBIÓRKOWE: 
Każdy Zastęp ma za zadanie przygotować na następną zbiórkę biografię wybranej postaci omówionej na dzisiejszej zbiórce i przedstawić ją w dowolny sposób (plakat, referat, gawęda, film, prezentacja multimedialna itp.).
 Wybór odbywa się na zasadzie ,kto pierwszy ten lepszy’, więc śpieszcie się! 
(Wybór postaci zastępowi muszą zgłosić do drużynowej)PRZYPOMINAMY, że ZBIÓRKI W PRZYSZŁYM TYGODNIU (12.01.2013) NIE BĘDZIE!


Z harcerskim pozdrowieniem
 CZUWAJ!
Dh. Sam. Urszula Wybrańska

No comments:

Post a Comment