Czuwaj!
Witajcie na stronie
1 Konstantynowskiej Drużyny Starszoharcerskiej
'WATAHA'

Saturday, October 5, 2013

'Rodzinny Galop' czyli biwak w siodle oraz burzliwe debaty Rady Drużyny.

Za nami pierwszy w tym roku harcerskim biwak. Nie byle jaki - czekaliśmy w końcu na niego od obozu.

Nasza gospodyni - Patrycja

Już w piątek stawiliśmy się w Czołczynie, w Ośrodku Szkoleniowo Jeździeckim 'De La Sens' prowadzonym przez osobę bardzo nam bliską - Mistrzynię Polski w ujeżdżeniu i skokach amatorów Patrycję Zagrosik.


Zaufanie. Oprowadzamy się nawzajem
   


  


 Nie ukrywamy, że w Czołczynie czujemy się jak w domu. To chyba nasze ulubione miejsce biwakowe i z pewnością wrócimy tam nie jeden raz. Oczywiście jak zawsze dobrej zabawie, pracy w stajni i konnym przejażdżkom nie było końca. Prawie cała 'kopytna' ekipa razem. Tzn trzy z pięciu :)

Udało się nam nawet 'wyskoczyć' do lasu na partyjkę naszych ulubionych gier strategiczno- terenowych przy których jak zwykle zastała nas noc (chyba jeszcze nigdy nie udało nam się ich skończyć o odpowiedniej godzinie. Widać nie znamy umiaru :) )
Prawie rodzinne zdjęcie z Dh. Krzyśkiem

 

  Biwakową niedzielę spędziliśmy jednak bardzo pracowicie współorganizując razem z Ośrodkiem przy wsparciu 7 DH 'Aurora' - otwarty festyn pod nazwą ,,Rodzinny Galop".


Początek festynu

 
 

Byliśmy odpowiedzialni między innymi za stronę kwatermistrzowsko- sprzętową ale też za przygotowanie koni do pokazu, logistykę imprezy (parking), oraz przede wszystkim za całą tonę atrakcji przygotowanych dla uczestników festynu.
 Loteria fantowa

 

Chyba nie musimy dopowiadać, że wszystko udało się wprost śpiewająco. Mimo trudów i wielu godzin pracy wszyscy wyjechali do domów w świetnych nastrojach.
Właśnie takie akcje przynoszą nam więcej wiary, sił i motywacji niż zmęczenia. To zdecydowanie coś co kochamy robić i z pewnością powtórzymy... Kto wie, może już wiosną?
Kącik Malucha


   Więcej zdjęć z biwaku i festynu znajdziecie w naszej Galerii oraz na naszym profilu na Facebook'u. Całą galerię ma również sam Ośrodek 'De La Sens' -> Tutaj   Tymczasem na dzisiejszej zbiórce oprócz poznania złożonych mechanizmów władz w ZHP ( Zjazdy itp) skupiliśmy się na sprawności Młodego Wyborcy (***) zagłębiając się w tajniki debat, referendów, głosowań oraz... pracy Rady Drużyny. Jednym słowem połączyliśmy przyjemne z pożytecznym i podzieleni na 'ugrupowania' tworzyliśmy program wyborczy i projekty ustaw, które na koniec każda z 'partii' próbowała przeforsować w jawnym głosowaniu podczas posiedzenia Rady Drużyny.


   Przyjęliśmy między innymi projekt stanowiący o aktualizacji Piosenki Drużyny, czy otwartej kawiarenki po każdej zbiórce. Oczywiście debata była bardzo burzliwa i niektóre sprawy musieliśmy zwyczajnie odroczyć (projekt o kampanii 'Bohater' czy utworzenie Patrolu Wędrowniczego przy Drużynie). Jednak najbardziej dumni jesteśmy z ustanowienia zmiany oficjalnego logo drużyny. 


WATAHA dojrzała. Nie tylko jako drużyna. Dojrzeli także ludzie, więc i dojrzeć musiało stworzone dawno temu logo. Starego, anemicznego wilka zastąpił nowy
 - silny i potężny. Taki na jakiego zasługuje nasza drużyna.


A teraz żegnamy się już snując plany na nabór i kolejne zbiórki.
Trzymajcie się ciepło.
Czuwaj!

Kadra

No comments:

Post a Comment