Czuwaj!
Witajcie na stronie
1 Konstantynowskiej Drużyny Starszoharcerskiej
'WATAHA'

Saturday, April 27, 2013

,,Każdy inny - wszyscy równi". Zbiórka o tolerancji     Kolejna zbiórka za nami . Dzisiaj przyszły do nas cztery nowe osoby i mamy nadzieję, że dołączą do naszych szeregów na dłużej.

     Tematem spotkania była szeroko pojęta tolerancja. Poprzez gry i kuźnicę na jej temat dowiedzieliśmy się czegoś więcej. Druhna Ula pokazała, na jak wiele sposobów można przedstawić ten temat i poprzez zadania przekazała nam najważniejszą wiedzę.

     W trakcie zbiórki musieliśmy się postawić na miejscu między innymi osób głuchoniemych, niewidomych i niepełnosprawnych, a następnie przekazywać sobie informacje dotyczące trudności, które spotykają te osoby. Następnie musieliśmy odnaleźć pochowane w budynku puzzle, które po ułożeniu dawały definicję tolerancji.

     Na następnej zbiórce poruszymy temat różnic między ludźmi wynikającymi między innymi z pochodzenia, wyglądu, subkultur i upodobań. Ogółem będziemy rozmawiać o tym, co nas bezpośrednio dotyka na co dzień np. w szkole. Ale o tym na następnej zbiórce.

Tymczasem zbiórka zbiórką, ale ciężki tydzień przed nami. Przypominamy o:

- Oddaniu deklaracji członkowskich (do pobrania w dziale ‘Dokumenty’)
- Zapłaceniu składek (48zł do Dh. Krzyśka)
- Możliwości zakupienia munduru. Cennik i lista najpotrzebniejszych rzeczy również w dziale ‘Dokumenty’
- Zbiórce warsztatowo- grillowej, na której przygotowujemy materiały promocyjne drużyny na akcję ,,Święto Flagi 2013”. Spotykamy się w środę o godz. 12 w Hufcu. Zabieramy ze sobą nożyczki oraz to co mamy zamiar zjeść i wypić podczas grilla.

Na koniec: Nie zapomnijcie o zadaniu między zbiórkowym! Każdy członek drużyny ma obowiązek wykonać swoje zdjęcie w stroju reprezentującym jego zainteresowania i pasje trzymając w ręku kartkę z napisem HARCERZ. Zdjęcia mają być w PIONIE. Wstawiamy ja na facebooku w grupie drużyny lub wysyłamy na adres 1kdshwataha@gmail.com

A teraz obiecany teledysk, który powinien Was zainspirować do działania i ułatwić pracę nad zadaniem.Czuwajcie! Do środy!

No comments:

Post a Comment